Materiálna pomoc rodinám

Rodiny utekajúce z Ukrajiny pred vojnou si zbalili len niekoľko základných vecí. Mnohým chýba oblečenie, topánky, kočík, či hračky pre deti, ako aj drogéria a bežné vybavenie v domácnosti.

Pomáhame tým najzraniteľnejším. Pomoc je poskytovaná ľuďom, ktorí sa nevedia dostať do výdajní osobne (osamelá matka s viacerými malými deťmi, chorí ľudia..), alebo potrebujú niečo špecifické, čo sa vo výdajniach nenachádza, alebo výdajne nie sú v ich okolí.

Matka s deťmi neunesie toho veľa a zo záchytných miest alebo dočasných ubytovaní si toho neodnesú do nového domova oveľa viac, než s čím prišli. Niektoré rodiny pri úteku nevzali ani kočík, pretože zaberal príliš veľa miesta v aute alebo sa nezmestil do autobusu. A tak vidíme prechádzať hranice ženy s deťmi často na rukách.

Po príchode do nového ubytovania sú rodiny konfrontované s realitou, často im chýba vybavenie v domácnosti, aby si mohli uvariť. Chýba im oblečenie, ktorého si vzali len toľko, aby vydržali pár dní. Deťom chýba ich detský svet – všetky hračky, knihy, či bicykle zostali doma. Stretávame sa často s tým, že ľudia si nevzali ani tie najpotrebnejšie veci, a tak sme už hľadali darcu aj na inzulínovú pumpu či glukomer.

Ako to prebieha?

1

Rodina v núdzi vyplní náš formulár, v ktorom uvedie, čo nevyhnutne potrebuje.

Ste z Ukrajiny a máte záujem o materiálnu pomoc?

Vyplňte náš formulár.

2

Žiadosť čo najskôr skontrolujeme, podľa potreby žiadateľa kontaktujú naši ukrajinsky hovoriaci členovia tímu pre doplnenie informácií.

Tento proces môže trvať dlhšie. Závisí od našej momentálnej vyťaženosti. Váhu prikladáme aj kvalite vyplnenej žiadosti.

3

Ak je žiadosť v poriadku, vyhľadávame darcu v internej databáze darcov. Ak nenájdeme vhodného darcu, zverejníme ju v zozname žiadostí na tomto webe a na Instagrame, kde nás sledujú tisíce potenciálnych darcov

Pre Irinu a jej syna

4

Akonáhle sa nám podarí nájsť relevantného darcu, spojíme ho so žiadateľom, aby si dohodli detaily odovzdania materiálnej pomoci.

Chcete pomáhať rodinám v núdzi?

Vyberte si žiadajúcu rodinu z nášho zoznamu, ktorej chcete pomôcť a ak chcete mať priebežný prehľad o nových žiadostiach, sledujte nás na Instagrame.

Alebo

Ak sa vám nechce sledovať žiadosti rodín, môžete nám vo formulári dať vedieť, akú materiálnu pomoc viete poskytnúť a my sa vám ozveme, keď nájdeme zhodu s rodinou.

Ak ste z Ukrajiny...

...a potrebujete materiálnu pomoc, neváhajte a vyplňte našu žiadosť.

Požiadať o materiálnu pomoc