Materiálna pomoc pre Ukrajincov

MafU

Milá Ukrajinská rodina

Túto iniciatívu sme založili my, slovenské rodiny pre tých z vás, ktorí prišli do našej krajiny vyhnaní vojnou.

Sú rôzne organizácie a charity ktoré sa vám snažia pomôcť, určite sa obráťte aj na nich. Je toho veľa, čo treba riešiť a komu treba pomôcť, preto sme sa rozhodli pomôcť. Zatiaľ, kým sa veľká časť energie vkladá do pomoci na hraniciach a s ubytovaním, zostávajú už ubytované rodiny odkázané samé na seba. Vieme že ste si zbalili len to najnutnejšie, mnohým z vás chýba oblečenie, topánky, kočík či hračky. Pokúsime sa vám našou troškou pomôcť zaradiť sa ľahšie do života.

Po vyplnení formuláru, ak pre vás nájdeme čo potrebujete, vás budeme kontaktovať. Väčšina darovaných vecí je z druhej ruky, budeme sa snažiť zaistiť, aby sa ku vám dostali čisté a nepoškodené veci. Žiaden z darcov si nebude nárokovať na žiaden typ odplaty, sú teda zdarma.

Ak budete potrebovať doplniť vo formulári špecifickejšie zadanie, nájdete takú možnosť v predposlednej otázke (What else do you need? Що вам ще потрібно?)

O MafU

Za iniciatívou stojím ja, Barbora Yurkovic, stylistka a podporovateľka rozumnej módy a ekologického spôsobu života, mama dvoch detí. Pomoc v týchto časoch je niečo čo považujem za prirodzené, etické a morálne a táto iniciatíva vznikla prirodzene, počas prvých dní vojnového stavu. Prvotná pomoc je smerovaná na hranice, ďalej sú už ženy s deťmi odkázané samé na seba. Týmto ženám som začala pomocou svojich kontaktov pomáhať, a pre veľa žiadostí o pomoc som spravila v jeden večer formulár, ktorému dal môj manžel Matej podobu jednoduchého webu a tak vzniklo MAFU (Material assitance for Ukrainians).

Na Slovensku máme viaceré organizácie ktoré sa venujú rôznej pomoci, my sme sa rozhodli pomoc špecifikovať tým, ktorí už ubytovanie majú, a potrebujú bežnú materiálnu pomoc. Táto iniciatíva vznikla aj preto, aby sme minimalizovali nákup nových vecí, ktoré už vyrobené sú, a môžu slúžiť plnohodnotne ďalej. Pomocť môže každý, kto chce. Ďakujeme

IG @barborayurkovic

IG @help_mafu

Kontakt

E-mail: help@mafu.sk